OFF
ON
Boxed
Kto patrí do TOP 6 producentov na rapovej scéne?

Kto patrí do TOP 6 producentov na rapovej scéne?

Na Slovensku máme momentálne viacero rapových hviezd, zabúdať však netreba ani na ich producentov, vďaka ktorým dostáva song finálnu podobu. V súčasnosti patria medzi špičku najmä mladí producenti, ktorí sa dostali na scénu v posledných rokoch a na konte už majú viacero úspešných hitov.

6. Maiky Beatz

Maiky sa dostal do popredia najmä produkciou niekoľkých megaúspešných skladieb na albume Kontrafakt Navždy. Jeho tvorbou sú podpísané single Stokujeme Vonku, Podzemie, TAXI a aj feat Moma a Ektora – Je*em tvoje love.

majky

5. Peter Pann

Verný Kaliho producent sa nachádza na piatom mieste. Peter Pann sa počas svojej kariéry najviac preslávil hlavne vďaka vyššie uvedenej spolupráci. Jeho produkcia je kvalitná a tento producent má stále čo ponúknuť a patrí medzi žiadaných “tvorcov hitov” na našej scéne.

peter

4. Ján “Jofre” Lednický

Jeden z najnovších objavov našej scény. Podobne ako Maiky Beatz sa prezentoval produkciou skladby na albume Kontrafakt Navždy (SSMD pozn.red.). Jofre je súčasťou projektu Podzemgang a okrem produkcie sa na singloch predstavil aj ako raper, a musíme uznať, že úspešne. Tracky “Sen” či “Pár viet” patria medzi najlepšie v roku 2015. Od tohto producenta sa teda ešte máme na čo tešiť.

jofre

 

3. Grimaso

Na tretie miesto sme zaradili práve Grimasa. Tento producent je známy najmä zo spolupráce s Majkom Spiritom. Perfektná produkcia, perfektné mixy – to je to, čo Grimo ponúka a určite má pre nás ešte pripravené nejaké kvalitné skladby.

grimaso

2. Special Beatz

Ďalší z mladých a nových producentov na našej scéne. Síce za krátky čas, ale tento chlapík sa teda postaral o veľmi kvalitné tracky. Perfektné sú jeho diela v spolupráci s Pil C či vyššie spomínaným Jofrem. Single “Pár viet”, “Faded”, či “Ja vs. celý svet” na Otisovom novom albume sú mimoriadne úspešné a tento producent je proste zárukou skvelého tracku! Môžeme sa len tešiť na jeho ďalšiu tvorbu.

special

1. Dalyb

Producent skupiny Haha crew patrí rozhodne medzi absolútnu špičku, čo sa týka produkcie rapových skladieb. Okrem úspešných trackov od Haha sa objavil na skladbe Moma a Sameya, tak isto produkoval aj skladbu “Vděčný” na Ektorovom albume Detektor. Pred týmto chalanom je určite svetlá budúcnosť a dá sa predpokladať, že sa objaví na produkcii nových albumov EP (Pil C pozn.red.) či na novom Rytmusovom albume, ktorá majú uzrieť svetlo sveta práve koncom tohto roka. Čo myslíte?

dalyb

Okrem týchto producentov tu samozrejme množstvo ďalších, ktorí sa ale do nášho rebríčka nedostali. Za zmienku stojí talentovaný Konex, Abe, či najnovšie Ego. Kto chýba Vám alebo koho by ste do rebríčka zaradili a na aké miesto? Napíšte nám komentár.

Autor

Mladý, aktívny spoluzakladateľ projektu zdolahore.sk, študent práva a vizionár venujúci sa sebarozvoju a sebazdokonalovaniu. Svoje poznatky rád zdieľam s ostatnými :)

21 comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


*

 Najviac komentované 

Kto patrí do TOP 6 producentov na rapovej scéne?

Na Slovensku máme momentálne viacero rapových hviezd, zab..

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..