OFF
ON
Boxed
TOMAŠ GALUS: Svoj biznis som si vybudoval na pádoch!

TOMAŠ GALUS: Svoj biznis som si vybudoval na pádoch!

Mladý a perspektívny podnikateľ Tomáš Gálus, Levice (18 r.). Vďaka svojej interaktivite získal tisíce eur za niečo čo v iných štátoch bolo už pred pár rokmi zabehnuté! Ako sám vraví: „K podnikaniu patrí odhodlanie, rozhodnosť ale aj zdravá tvrdohlavosť.“

21100445_719723634890200_1088388960_n

Ako 15 ročný sa zamestnal v agentúre, ktorá mala pomáhať ľuďom, cestujúcim k tomu aby sa nestratili na letisku. Ako sám hovorí: “ Vedel som že práca s ľuďmi ma bude baviť “ V priebehu 3 rokoch založil 23 eshopov vyskladal na mieru podľa prianí klientov a predal! To bol môj štart! „dodáva“

Založiť živnosť a podnikať bez peňazí vie každý! Nie je dôležité zarobiť a minúť, ale zarobiť a investovať!

21100470_719723648223532_2032262025_n

Cituje: Pre mňa sú peniaze papiere, ktoré v mojom živote nikdy veľa neznamenali, zameriavam sa na iné hodnoty v živote, na prvý pohľad som namyslený, sebavedomý mladý zasran! Polovičná väčšina má pravdu! Nerozprávam sa s každým!, musím vidieť v človeku perspektívu niečo viac! Niečo v čom je iný ako ostatní a „neopičí sa“. Viem čo je to vyrastať sám bez otca ale aj bez peňazí!

Škola? Áno mám základné vzdelanie, a momentálne študujem externe odbor informačné technológie čaká ma maturita! Som v poradí na 4. škole! Učitelia so základným platom, podguráženou náladou a vystupovaním že im patrí celý svet mi nevyhovujú a neznamenajú pre mňa nič! Prečo? Málo mladých ľudí si vie laicky povedané otvoriť ústa zdvorilou formou! ÁNO! Nikdy a pred nikým si servítku pred ústa nedávam! To že som niekedy v spoločnosti ticho neznamená že som tichý tip! Znamená to presne to že s takými ľuďmi sa nemám o čom rozprávať! Keby chcem vedieť aké bude počasie pozriem sa radšej do appky!

21040730_719754441553786_1589314046_n

Nemám kamarátov v mojom veku! Dodáva… „Ísť si sadnúť do podniku a počúvať kamaráta že mama mu zavolá za 5 minút 22:00, ma vyčerpáva a taký človek mi do života nič nedáva“

Aj napriek ťažkej povahe, otvára v Leviciach auto požičovňu! Nie je to riziko? Často sa stretávam s touto otázkou! A nie je riziko robiť vo fabrike za minimálnu mzdu a báť sa že ma vyhodia?!

21040613_719723631556867_1392837429_n

Čo momentálne vlastníte? Pár eshopov, mobilshop, obchod s módou! A teraz už aj auto požičovňu! Nejde iba o to čo vlastním ale aj o to čo ponúkam! Zaoberám sa väčšinou službami! Sprostredkovaním predaja áut a hnuteľných vecí, Činnosťou podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov, Prenájmom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom.

Boli ste aj radovým zamestnancom? Áno ako som spomínal pracoval som v agentúre ale aj ako čašník, reklamný sprostredkovateľ! Nehanbím sa za to!

To že mám svoj biznis, nerobí zo mňa pána! Mám služobné auto od firmy ktorej ponúkam sprostredkovanie služieb!

Nebol to risk začať ísť podnikať? Áno, bol to risk, ale ten kto verí získa aj zisk!

S materializmom to ale nepreháňa, vie, že to nie je to najdôležitejšie. „Nič sa nedeje, ak by som náhodou neuspel a všetko stratil, pretože pokiaľ nestratím sám seba, tak môžem veľmi ľahko opäť všetko získať naspäť. Pokiaľ nestratíte samého seba, tak nestratíte nič. Všetko ostatné je materializmus.“

Všetko začína myšlienkou, je iba na Vás ako s ňou naložíte!

Ale viem že dnes si môžem dovoliť nadštandardné veci! A nemusím pracovať niekde za 2 eurá / hodinu!

Každý mladý človek má šancu zmeniť svoj život k lepšiemu! Ja už nemám sny… Ja mám plány!

Autor

Mladý, aktívny spoluzakladateľ projektu zdolahore.sk, študent práva a vizionár venujúci sa sebarozvoju a sebazdokonalovaniu. Svoje poznatky rád zdieľam s ostatnými :)

1 comment

  • Ja by som sa tým veľmi nechválil, pretože peniaze na podnikanie nie sú tvoje, ale tvojej mamy, ktoré si jej vzal bez jej vedomia!!!!

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


*

 Najviac komentované 

Kto patrí do TOP 6 producentov na rapovej scéne?

Na Slovensku máme momentálne viacero rapových hviezd, zab..

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..